UZDROWISKOWE LECZENIE SANATORYJNE DOROSŁYCH W RAMACH SKIEROWAŃ Z NFZ

W ramach lecznictwa uzdrowiskowego na skierowania NFZ nasz Ośrodek prowadzi rehabilitację w chorobach: ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych oraz układu nerwowego.

SKIEROWANIE NA REHABILITACJĘ

Skierowanie do uzdrowiska z NFZ wystawia lekarz zatrudniony w publicznej służbie zdrowia. Decyzję o skierowaniu na taką rehabilitację lekarz podejmuje na podstawie przeprowadzonego wywiadu i wyników diagnostycznych, aktualnego stanu zdrowia Pacjenta, braku przeciwwskazań oraz wpływie leczenia uzdrowiskowego na stan zdrowia Pacjenta.

Na leczenie uzdrowiskowe mogą być kierowani jedynie pacjenci wystarczająco sprawni, by odbyć podróż do uzdrowiska, samodzielni, zdolni do samoobsługi i korzystania z zabiegów leczniczych.

Oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia potwierdza skierowanie, jeżeli:

 • lekarz specjalista z NFZ aprobował celowość skierowania,
 • w odpowiednich zakładach lecznictwa uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej są wolne miejsca, przewidziane w umowach z tymi zakładami.

 

PROWADZENIE REHABILITACJI

Pobyt w Ośrodku trwa 21 dni.
Lekarz prowadzący leczenie decyduje o zabiegach rehabilitacyjnych.

Rehabilitacja odbywa się od poniedziałku do piątku w dwóch cyklach zabiegowych – przed południem i / lub po południu, a w soboty w jednym cyklu zabiegowym – przed południem. Dni świąteczne i niedziele wyłączone są z dni zabiegowych.

Ośrodek zapewnia całodobową opiekę medyczną.

Ośrodek zapewnia zakwaterowanie od godz. 14-tej pierwszego do godz.12-tej ostatniego dnia turnusu. Ośrodek nie prowadzi rezerwacji miejsc. Ośrodek nie gwarantuje małżeństwom zakwaterowania w jednym pokoju. Ośrodek dysponuje wyłącznie pokojami 3-osobowymi i typu studio. 

Ośrodek zapewnia całodzienne wyżywienie od obiadu pierwszego dnia turnusu do śniadania ostatniego dnia turnusu. Ośrodek nie udostępnia suchego prowiantu. Ośrodek prowadzi wyłącznie diety lecznicze – realizowane na zlecenie lekarskie.

KOSZTY REHABILITACJI

NFZ pokrywa pełne koszty rehabilitacji oraz częściowe zakwaterowania i wyżywienia.

Pacjent pokrywa koszty:

 • dojazdu do ośrodka i z powrotem,
 • częściowej odpłatności za wyżywienie i zakwaterowanie w sanatoriach uzdrowiskowych wg obowiązujących stawek określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia,
 • opłaty uzdrowiskowej oraz usług dodatkowych wskazanych w kolejnym akapicie.

PARKING I INNE PŁATNE USŁUGI

Następujące dodatkowe usługi są płatne w Recepcji Ośrodka: niestrzeżone miejsca parkingowe, telewizor, lodówka (liczba wcześniej wymienionych usług jest ograniczona, brak możliwości ich rezerwacji), szlafrok oraz korzystanie ze strefy wellness&spa.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?

Wyjeżdżając na rehabilitację w ramach skierowań z NFZ należy zabrać ze sobą m.in.:

 • ważny dokument tożsamości,
 • skierowanie na rehabilitację,
 • posiadaną dokumentację medyczną (zdjęcia RTG, badania morfologiczne, karty informacyjne, itp.),
 • stale przyjmowane leki na okres pobytu,
 • wygodny strój do ćwiczeń na sali (dres lub szorty, koszulki sportowe) oraz obuwie sportowe,
 • strój kąpielowy i klapki,
 • szlafrok (opcjonalnie),
 • przybory toaletowe.

CO JEST NA WYPOSAŻENIU POKOJU?

Ośrodek zapewnia prześcieradła do zabiegów fizykalnych, ręczniki kąpielowe i bieliznę pościelową oraz czajnik elektryczny.