REHABILITACJA LECZNICZA W RAMACH PREWENCJI RENTOWEJ ZUS

W ramach prewencji rentowej ZUS nasz Ośrodek prowadzi rehabilitację schorzeń narządu ruchu.

Celem prowadzonego programu rehabilitacji leczniczej jest przywrócenie zdolności do pracy osobom, które w następstwie choroby są zagrożone długotrwałą niezdolnością do pracy i jednocześnie rokują odzyskanie tej zdolności po przeprowadzeniu rehabilitacji.

SKIEROWANIE NA REHABILITACJĘ

Podstawą skierowania do ośrodka jest orzeczenie o potrzebie rehabilitacji leczniczej wydane przez lekarza orzecznika ZUS. Wniosek o przeprowadzenie rehabilitacji może wystawić każdy lekarz prowadzący leczenie, a osoba, której wniosek dotyczy, składa go w jednostce ZUS. W przypadku pozytywnej decyzji o potrzebie przeprowadzenia rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej, osoba zainteresowana otrzymuje zawiadomienie o skierowaniu do ośrodka rehabilitacyjnego.

PROWADZENIE REHABILITACJI

Pobyt w Ośrodku trwa 24 dni.
Lekarz prowadzący leczenie decyduje o zabiegach rehabilitacyjnych.

Rehabilitacja lecznicza odbywa się od poniedziałku do piątku w dwóch cyklach zabiegowych – przed południem i po południu, a w soboty w jednym cyklu zabiegowym – przed południem. Dni świąteczne i niedziele wyłączone są z dni zabiegowych.

Ośrodek zapewnia całodobową opiekę medyczną.

Ośrodek zapewnia zakwaterowanie od pierwszego do ostatniego dnia turnusu. Ośrodek decyduje o kwaterowaniu w poszczególnych pokojach i nie prowadzi rezerwacji miejsc.

Ośrodek zapewnia całodzienne wyżywienie od śniadania pierwszego dnia turnusu do kolacji ostatniego dnia turnusu. Ośrodek nie udostępnia suchego prowiantu. Diety realizowane są wyłącznie na zlecenie lekarskie.

KOSZTY REHABILITACJI

ZUS pokrywa pełne koszty rehabilitacji, zakwaterowania, wyżywienia i opłaty uzdrowiskowej. Natomiast koszty dojazdu do ośrodka z miejsca zamieszkania i z powrotem ZUS refunduje do wysokości ceny biletu najtańszego środka komunikacji publicznej (z uwzględnieniem ulg przysługujących danej osobie).

ZUS nie pokrywa kosztów usług dodatkowych wskazanych w kolejnym akapicie.

PARKING I INNE PŁATNE USŁUGI

Następujące dodatkowe usługi są płatne w Recepcji Ośrodka: niestrzeżone miejsca parkingowe, telewizor, lodówka (liczba wcześniej wymienionych usług jest ograniczona, brak możliwości ich rezerwacji), szlafrok oraz korzystanie ze strefy wellness&spa.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?

Wyjeżdżając na rehabilitację w ramach prewencji rentowej z ZUS należy zabrać ze sobą m.in.:

  • ważny dokument tożsamości,
  • skierowanie na rehabilitację,
  • posiadaną dokumentację medyczną (zdjęcia RTG, badania morfologiczne, karty informacyjne, itp.),
  • stale przyjmowane leki na okres pobytu,
  • wygodny strój do ćwiczeń na sali (dres lub szorty, koszulki sportowe) oraz obuwie sportowe,
  • strój kąpielowy i klapki,
  • szlafrok (opcjonalnie),
  • przybory toaletowe.

CO JEST NA WYPOSAŻENIU POKOJU?

Ośrodek zapewnia prześcieradła do zabiegów fizykalnych, ręczniki kąpielowe i bieliznę pościelową oraz czajnik elektryczny.