Luna EMG – robot rehabilitacyjno-diagnostyczny

Pobyty rehabilitacyjne przygotowane są w oparciu o nowoczesne metody rehabilitacji i terapii ruchowej (kinezyterapii) w połączeniu z obiektywną zrobotyzowaną diagnostyką układu ruchu przy użyciu nowoczesnego robota rehabilitacyjnego Luna EMG.

Propozycja skierowana jest szczególnie do pacjentów w stanach z zaburzeniami pracy mięśni, po unieruchomieniach, po urazach układu ruchu, z zanikami przykurczami mięśniowymi, ograniczeniami zakresów ruchomości stawów i kręgosłupa, ze schorzeniami ortopedycznymi, reumatologicznymi i niektórymi neurologicznymi takimi jak następstwa udaru mózgu, porażenia spastyczne i wiotkie, niedowłady, mono- i polineuropatie. Propozycja kierowana jest do pacjentów poruszających się samodzielnie lub przy pomocy kul lub balkonika.

Połączenie nowoczesnych metod kinezyterapeutycznych -Luna i hydrokinezyterapeutycznych (metoda Watsu) oraz nowoczesnej zrobotyzowanej diagnostyki i kinezyterapii robota rehabilitacyjnego, bazującego na technologii Luna EMG, umożliwia bardziej skuteczną specjalistyczną terapię, obiektywną ocenę jej wyników, przyspiesza powrót do sprawności i zdrowia oraz pozwala na zaplanowanie programu terapeutycznego dla pacjenta do kontynuacji po zakończeniu pobytu w ośrodku.

Metody w oparciu o urządzenia rehabilitacyjne takie jak LUNA *, wykorzystują inteligentne algorytmy dla diagnostyki i terapii ruchowej (kinezyterapii) i będąc narzędziem dla lekarzy i fizjoterapeutów pozwalają na szybszą i bardziej skuteczną rehabilitację poprzez precyzyjniej zaplanowany i prowadzony program rehabilitacji pacjentów.

*LUNA EMG to robot,dzięki któremu prowadzimy skuteczną rehabilitację oraz możemy przeprowadzić obiektywną diagnostykę układu ruchu. Luna analizuje stan zdrowia pacjenta, zbiera informacje o treningu oraz może przedstawić je w formie raportu ćwiczeniowego by porównać zmianę stanu pacjenta.
Diagnostyka wykonywana przy pomocy robota LUNA to:
– dynamometryczna ocena siły mięśniowej pacjenta.
– dynamometryczna ocena siły izometrycznej mięśni pacjenta.
– diagnostyka zakresów ruchów biernych i czynnych.
– diagnostyka elektromiograficzna(EMG)
– diagnostyka i ocena propriocepcji.

LUNA jako obecnie jedyny robot dla kinezyterapii kończyn realizuje aktywną rehabilitację dla pacjentów z zanikami wiotkimi mięśni od 1 stopnia w skali Lovetta, gdzie LUNA reaguje i wspomaga ruch aktywowany sygnałem elektromiograficznym z 1 lub 2 mięśni. Ćwiczenia elekromiograficzne są także możliwe do realizowania w trakcie gier rehabilitacyjnych emitowanych przez robota LUNA.

Rehabilitacja prowadzona przy pomocy robota Luna uzupełniona jest o inne zabiegi z zakresu fizjoterapii oraz balneoterapii- tj. leczeniem naturalnymi surowcami takimi jak naturalna borowina i naturalna solanka. wśród których są kąpiele solankowe, kąpiele i okłady borowinowe.

Cele robota Luna:
• Zwiększa siłę mięśniową,
• Zwiększa zakres ruchomości stawów,
• Usprawnia koordynację ruchową.

1. Programy terapeutyczne
Luna EMG pozwala na wykonywanie następujących programów terapeutycznych:
Programy ortopedyczne
Programy neurologiczne
Gry rehabilitacyjne

2. Diagnostyka
Luna EMG daje możliwość diagnostyki pacjenta, w szczególności:
• Pomiary zakresu ruchomości
• Pomiary siły mięśniowej
• Pomiary elektromiograficzne

3. Monitorowanie procesu rehabilitacji
Luna analizuje stan zdrowia pacjenta, daje możliwość porównania treningów na początku i końcu kuracji.

4. Terapia nietrzymania moczu
Nietrzymanie moczu jest jedną z najczęściej występujących chorób przewlekłych u kobiet. Dzięki wykorzystaniu robota rehabilitacyjnego Luna, jesteśmy w stanie pomóc w tej przewlekłej chorobie i to z bardzo dobrymi rezultatami. Robot Luna posiada elektrostymulację i biofeedback dla mięśni dna miednicy, który jest sprzężony z pomiarem EMG i odpowiednio dopasowaną elektrodą, dzięki, którym wykluczamy pracę innych mięśni i skupimy się bezpośrednio tylko na pracy mięśni dna miednicy, wykonywanej świadomie przez pacjenta. Cała kuracja jest wspomagana innymi zabiegami z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii jak i hydroterapii. Terapię tą stosujemy nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn.
Jeżeli masz problemy z nietrzymaniem moczu, po zastosowaniu naszej terapii odczujesz znaczną poprawę, przez co zwiększyć komfort swojego życia.